Šperky a barvy letošní zimy

Letošní zima přináší do našich šatníků nové barvy, tyto barvy se také mohou objevit i v naší šperkovnici, pokud k novým kouskům ze šatníku sladíme i šperky. Letošní zimě vévodí zejména barva granátová, ametystová, malachitová nebo také smaragdová, a citrínová. Tyto barvy jsou pojmenované dle jednotlivých kamenů, jejich odstíny nejlépe vyjadřují.

Šperky z granátu

Granátová, nebo chcete-li vínová, vévodí tomuto podzimu. Tato barva, stejně jako šperky z granátu vyjadřují ženskost a plnou svůdnou chuť. Granátovou barvu můžeme hltat plnými doušky, stejně jako sametově plné víno. Šperky z granátu taktéž vyjadřují plnost a sytost a jsou vhodným doplňkem, pokud chcete oživit váš šatník. Granátové šperky, tedy konkrétně z granátu Almadin, který je blízký příbuzný Granátu pyrop, tedy Českému granátu. Oba tyto granáty mají velmi podobný barevný odstín i plnost barvy.

granat_nahrdelnik  granat_nausnice
Šperky v granátové barvě - z granátu Almadin mají v sobě svůdnost a opojnost, jako silné víno. Náhrdelník pro ženy granát kuličky (N0175XX za 590Kč) se hodí po nošení na každý den, kdežto Náušnice granát kapka a broušený citrín ve stříbře (KNAU141 za 990Kč) se hodí spíše pro události společenského rázu. 

Šperky z ametystu

Fialová barva ametystu oproti plné granátové barvě působí velmi lehce a sofistikovaně. Ametystová barva j velmi vzdušná a jemná a použití ametystu na šperky je velmi dobrou volbou. Šperky z kamenů nosily už vaše babičky a jejich babičky a babičky jejich babiček, nicméně i přes tuto dlouholetou tradici použití drahých kamenů na šperky, jsou šperky z kamenů z našeho e-shopu moderní a neokoukané. Nechte se inspirovat šperky z ametystu, které si velmi dobře rozumí s oblečením v černé barvě i v lehkých šedých tónech.

ametyst_nausnice  ametyst_naramek
Fialová barva a šperky z ametystu působí lehce, zejména díky tomu, že ametyst je průhledný nebo průsvitný. Náušnice ametyst brus slzička stříbrný háček (KNAU251 za 695Kč) rozjasní váš obličej a tím, jak jsou náušnice vybroušené, se na denním i na umělém světle krásně blýskají. Náramek z kamenů: Ametyst (NA306XX za 225Kč) velmi hezky vypadá, když se nosí po více kusech najednou. 

Šperky z malachitu

Zajímavě zelená malachitová barva na nás působí svou hlubokou moudrostí až mystikou. Malachitová zelená barva je plná a hluboká a vtahuje nás do tajemna zimního období, všech pověstí okolo času zimního slunovratu i Vánoc. Šperky z malachitu jsou navíc velmi originální, protože malachit jako takový je velmi variantní kámen, který tvoří jak pruhovanou, tak i květnatou strukturu, proto každý šperk z malachitu je originál. Malachitová barva je velmi sytá a plná, pokud si na šperky z malachitu netroufáte, vyberte si raději šperky z vltavínu, který je v jemnějších a lehčích zelených tónech.

malachit_privesek  malachit_nausnice
Skládaný bižuterní přívěsek Malachit + Onyx oválek (PRKA187 za 390Kč) působí zajímavě nejen díky malachitu v hluboké zelené barvě, ale také díky mystickému černému onyxu, který je již od pradávna spojován s černou magií. Stříbrné náušnice Malachit oválek (KNAU310 za 750Kč) krásný přívěsek doplňují. 

Šperky z citrínu

V zimním období jsou oblíbenější spíše tmavší odstíny, jako granátová nebo černá. Zkuste se letošní zimu trochu odvázat a sladit své černé oblečení s teplou citrínovou barvou. Žlutá barva vám rozjasní nejen v zimě, ale také v nadcházejícím jaru či létu. Letošní zimu volte raději teplejší odstíny citrínové barvy. Šperky a doplňky v teplé citrínové barvě jsou letos velmi trendy.

citrin_nausnice  citrin_naramek
Nebojte se i v zimním období veselých barev. Náušnice citrín brus slzička stříbrný háček (KNAU250 za 695Kč) rozzáří nejen vás, ale i sychravé zimní dny. Exkluzivní náramek z kamene citrín kuličky (NA327XX za 1560Kč) je vytvořen z citrínu v exkluzivní kvalitě. 

 Nové barvy této zimy, které ovlivnily nejen oblečení, ale také šperky jsou velmi střídmé a hodí se pro denní nošení, zejména citrínová a ametystová, ale i na výjimečné události. Ve společnosti zazáříte se šperky s granáty, před den s nimi dodáte oblečení slavnostnější ráz. Nebojte se barev, zima nemusí být jen černá, a pokud se z této magické černé barvy přesto nemůžete vymanit, sledujte naše aktuality, v dalších článcích se zaměříme na šperky v černé. Prodej šperků...