Šperky na léto

Léto je ve znamení sluníčka a tepla. S tím také souvisí otázka, jaký správný druh šperků zvolit. Velmi vyhovující jsou šperky z mušlí a perleti, které jsou velmi lehké a ani nebudete vědět, že je máte. Jejich barevné provedení, většinou v pastelových odstínech, vytváří na krku okouzlující tóny barev, ve kterých se budete cítit dobře nejen přes den na pláži, u rybníka nebo u bazénu, ale i ve večerní společnosti.

 

přívěsek perleť   přívěsek mušle   náušnice mušle

 

Ideální šperky na léto jsou šperky z chirurgické oceli. Ocel totiž nečerná při kontaktu s tělním potem a je dobře snášena i alergiky. Stříbrné šperky také patří mezi dobře snášenlivé šperky. Stříbro je velmi lehký a měkký kov. Chirurgickou ocel a stříbrné šperky ke koupání volte raději ve slabším, jemnějším provedení.

 

stříbrné kruhy   stříbrný řetízek  prsten chirurgická ocel

 

Mezi velmi oblíbenými náušnicemi a náhrdelníky z drahých kamenů byste si také našly favority. Jejich údržba a snášenlivost v letních dnech je též vyhovující. Stejně jako šperky z mušlí a perleti jsou lehké a sluší každé ženě. Jen si dávajte pozor na stříbrné šperky a šperky z chirurgické oceli a piercingy, které obsahují vsazené zirkony, které se mohou při koupání odlepit. Rada na závěr. Při koupání a slunění raději sundávejte všechny prstýnky, širší náhrdelníky a větší přívěsky. Mohlo by totiž dojít k nechtěnému neopálení se pod šperkem.