Šperky z mušlí a perleti

Nové šperky z mušlí a perleti jsme pro vás zařadili na e-shop www.prodejsperku.cz. Novou kolekci šperků tvoří náramky z mušle a široké náramky z perleti, stříbrné náušnice z mušle i levnější v bižuterním kovu, stříbrné přívěsky a prstýnky taktéž s mušlí. Na šperky jsou použity přírodní mušle, zejména tvarované do tzv. Shivova oka. Shivovo oko (Shiva shell) je zvláštní kousek mušle, který tvoří závit mušle (šnek) a vytváří tak strukturu přírodní spirály. Na opačné straně je směs barevných tónů hlavně v hnědé až černé barvě. Shivovo oko má velký význam pro hinduistickou kulturu, kde symbolizuje oko boha Shivy. I v jiných asijských kulturách tomuto útvaru přisuzují magické a ochranitelské účinky, hojně jej tamní léčitelé používají v alternativních medicínských postupech. Šperky z mušlí Shiva shell na obrázcích jsou zasazeny do kvalitního stříbra Ag 925/1000, které chrání mušli před poškozením a zároveň dodává šperku punc a lesk. 

stříbrný prstýnek shiva shell   stříbrný náramek shiva shell

Šperky z perleti, hlavně tedy náramky a přívěsky jsou tvořen přírodní perletí, která může být někdy dobarvována, aby více vynikl odstín přírodní perleti. Perleť je zvláštní materiál, který produkují některé mušle při vytváření perel a tento materiál je na vnitřní schránce perlorodky. Náramek na obrázku je tvořen béžovou perletí, která podtrhne zlatavé opálení. Přívěsek naobrázku vpravo je tvořen ze speciální perleti mušle Pava, která se vyznačuje opravdu zajímavou barevnou hrou s odstíny do zelena, modra, béžova a hněda. 

perleť náramek   přívěsek perleť pava

Šperky z mušlí a perleti jsou krásný doplněk v letních měsících nebo i na podzim, kdy ještě vzpomínáme na léto. V létě šperky z mušlí krásně kontrastují s opálenou pletí a perleť svým sametovým leskem podporuje zlatavost pleti. Stále více žen ovšem nosí šperky s Shiva shell (Shivovo oko) i během celého roku jako nositele energie (reiky) a díky dalším duchovním symbolům. Náramek na obrázku vlevo můžete nosit takto, nebo si jej můžete obrátit a nosit jej bílou barvou ven. Krásným doplňkem k náramku jsou náušnice, které tvoří plátek z vnitřního šneka mušle zalitý do černého plastu. Náušnice jsou velmi lehké a opravdu zajímavé. 

náramek shiva shell   náušnice mušle bižuterie

Neváhejte a vybírejte z letní nabídky Šperky z mušlí

Autor: Prodejsperku.cz